10 نکته ای که هر پدر و مادری باید در مورد بازی با کودکان بداند

- Advertisement -

1. کودکان از طریق بازی خود یاد می گیرند.
ارزش بازی را دست کم نگیرید. کودکان می آموزند و رشد می کنند:

مهارت های شناختی – مانند ریاضیات و حل مسئله در فروشگاه های مواد غذایی تظاهر کننده
توانایی های فیزیکی – مانند تعادل بلوک ها و دویدن در زمین بازی
واژگان جدید – مانند کلمات مورد نیاز آنها برای بازی با
مهارت های اجتماعی دایناسورهای اسباب بازی – مانند بازی با هم در
مهارت سواد شستن ماشین – مانند ایجاد یک منو برای یک رستوران وانمود

2. بازی سالم است.
بازی به بچه ها کمک می کند تا قوی و سالم رشد کنند. همچنین با مشکلات چاقی که امروزه بسیاری از کودکان روبرو هستند خنثی می شود.

3. بازی استرس را کاهش می دهد.
بازی به رشد عاطفی فرزندان کمک می کند. شادی آور است و راهی برای اضطراب و استرس فراهم می کند.

4. بازی چیزی بیشتر از آنچه در چشم است قرار دارد.
بازی ساده و پیچیده است. انواع مختلفی از بازی وجود دارد: نمادین ، ​​جامعه دراماتیک ، عملکردی و بازی هایی با قوانین – فقط چند مورد را نام ببرید. محققان بسیاری از جنبه های بازی را مطالعه می کنند: اینکه کودکان چگونه از طریق بازی یاد می گیرند ، اینکه چگونه بازی در فضای باز بر سلامتی کودکان تأثیر می گذارد ، اثرات زمان نمایش روی بازی و نیاز به تعطیلات در روز مدرسه.

5. برای بازی وقت بگذارید.
شما به عنوان والدین بزرگترین حامی یادگیری فرزندان خود هستید. می توانید اطمینان حاصل کنید که آنها در طول روز بیشترین فرصت بازی را دارند تا رشد شناختی ، زبانی ، جسمی ، اجتماعی و عاطفی را تقویت کنند.

6. بازی و یادگیری دست به دست هم می دهند.
آنها فعالیتهای جداگانه ای نیستند. آنها در هم تنیده شده اند. درباره آنها به عنوان یک سخنرانی علمی با یک آزمایشگاه فکر کنید. بازی آزمایشگاه کودک است.

7. بیرون بازی کنید.
تجارب خود را در فضای باز از ساخت قلعه ها ، بازی در ساحل ، سورتمه سواری در زمستان یا بازی با دیگر کودکان در محله بخاطر بسپارید. اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما نیز خاطرات فضای باز را ایجاد می کنند.

8- چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بازی وجود دارد.
درباره کودکان و بازی چیزهای زیادی نوشته شده است. در اینجا چند  مقاله و کتاب NAEYC در مورد بازی آورده شده است . کتاب قدرت بازی دیوید الکیند (دا کاپو ، چاپ مجدد 2007) نیز منبع بسیار خوبی است.

9. به غرایز بازیگوش خود اعتماد کنید.
به یاد داشته باشید از کودکی چگونه بازی به طور طبیعی به وجود آمده است؟ به فرزندان خود فرصت دهید تا بازی کنند و در فرصتی که به آنها داده می شود تمام توانایی های آنها را مشاهده کنند.

10. بازی زمینه یادگیری کودک است.
کودکان در حین بازی در چندین زمینه تمرین و یادگیری خود را تقویت می کنند. این یک مکان و زمان برای یادگیری به آنها می دهد که با تکمیل کاربرگ به دست نمی آید. به عنوان مثال ، در بازی در رستوران ، کودکان می نویسند و منو می کشند ، قیمت ها را تعیین می کنند ، سفارش می گیرند و چک می کنند. بازی فرصت های غنی یادگیری را فراهم می کند و منجر به موفقیت و عزت نفس کودکان می شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.