7 سوال متداول در مورد نوزادانی که هر پدر مادری می پرسد

- Advertisement -

در کلاس طلایی والدین، امروز یک متخصص نوزاد به برخی از سوالات متداول والدین پاسخ می دهد.

والدین نوزاد هزاران سوال در مورد چگونگی شروع بهترین راه زندگی با کودک خود دارند. ما سوالات متداول را به پروفسور فرانک اوبرکلید ، مدیر مرکز بهداشت کودکان در بیمارستان سلطنتی کودکان ملبورن و متخصص همه جانبه نوزاد ارائه می دهیم تا وی پاسخ دهد.

“7 سوال در مورد نوزادانی که هر پدر و مادر تازه ای می پرسد:ترجمه ی تیم کلاس طلایی والدین” “آیا می دانید کودک شما از سن دو یا سه هفتگی در حال رشد است؟

نوزاد به اندازه دو یا سه هفته بوی شما را به خاطر می آورد.

سلام ، نام من پروفسور فرانک اوبرکلید است و این تیم کلاس طلایی والدین است. “

شما سوالات زیادی از من پرسیده اید که بسیاری از والدین در مورد بزرگ شدن فرزند خردسال خود دارند و من اینجا هستم تا به آنها پاسخ دهم.

چرا نوزادان اینقدر می خوابند؟ “نوزادان نمی دانند که هنجار این است که شب ها بخوابند و روز بیدار باشند. بنابراین آنها معمولاً در انفجارهای سه یا چهار ساعته می خوابند ، برای گرفتن غذا از خواب بیدار می شوند و دوباره به خواب می روند.

همانطور که مغز آنها رشد می کند ، دلایلی وجود دارد که آنها نخوابند زیرا چیزهایی برای کنجکاوی وجود دارد. آنها درگیر دنیای خود هستند ، والدین با آنها صحبت می کنند ، برای آنها می خوانند. بنابراین آنها وارد این الگوی قابل پیش بینی می شوند که بمدت طولانی تری بیدار باشند ، با والدین و سرپرستان و دنیای اطراف خود تعامل و تعامل داشته باشند و دوباره بخوابند. “

آیا می توان مغز کودک را در حالی که هنوز در رحم است تحریک کرد؟ “تا ، چند سال پیش ، تصور می شد نوزادانی که در معرض موسیقی کلاسیک هستند ، باهوش تر می شوند.

هیچ مدرک واقعی وجود ندارد که نشان دهد نوزادان با گوش دادن به موسیقی کلاسیک باهوش تر خواهند شد.(رجوع کنید به مقاله ی تیم کلاس طلایی والدین در همین سایت با عنوان تاثیر موسیقی بر مغز کودک شما)

از طرف دیگر ، مطمئناً موسیقی صدمه ای نمی زند. بنابراین اگر والدین می خواهند موسیقی را به خانه وارد کنند ، این یک ایده آل است زیرا با آرامش والدین در هنگام لذت بردن از موسیقی ، این احساس به نوزاد آنها منتقل می شود و آنها نیز آرام خواهند بود.

بنابراین دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود موسیقی برای کودکان خردسال خوب باشد. باهوش بودن یکی از آنها نیست. “

تغذیه چگونه بر رشد مغز تأثیر می گذارد؟ “یک کودک تمام نیازهای تغذیه ای مورد نیاز خود را از شیر مادر دریافت می کند و ما می گوییم که تلاش برای شیردهی برای مادران واقعاً مهم است.

پس از آن ، آن زمان است که در برخی کشورها دوره خطر برای برخی کودکان وجود دارد که در آنها ناامنی غذایی وجود دارد ، جایی که کیفیت ، تنوع وجود ندارد ، و غذای کافی برای قرار دادن در سفره وجود ندارد.

این می تواند منجر به توقف شناختی شود – به این معنا که کودک از نظر رشد به تأخیر می افتد – اما از نظر جسمی نیز به تأخیر می افتد. “

چرا نوزادان به لمس انسان نیاز دارند؟ “اکنون شواهد تحقیقاتی خوبی در مورد اهمیت لمس در نوزادان تازه متولد شده ، نه فقط برای انسان بلکه در واقع ، همه گونه های جانوری وجود دارد.

ما گاهی اوقات در مورد مراقبت از کانگورو ، در مورد قرار دادن نوزاد تازه متولد شده روی مادر از همان مراحل اولیه صحبت می کنیم و این برای کودک آرامش بخش است ، همچنین برای مادر آرامش نیز دارد. بنابراین به دلایل زیادی لمس بسیار مهم است. “

چقدر باید به طور فعال با کودک خود درگیر شوید؟ “کودکان ذاتاً کنجکاو هستند. آنها می خواهند محیط خود را کشف کنند. همه چیز خیلی جدید است ، یک دنیای بزرگ وجود دارد و بنابراین والدین نباید مانع این کار شوند. کاری که آنها باید انجام دهند این است که کودک از امنیت کامل برخوردار باشد.

کودک را بیش از حد سعی و ساختار ندهید. اما بسیاری از فرصت های یادگیری وجود دارد ، به عنوان مثال ، برای کودک آواز بخوانید ، برای کودک بخوانید ، کودک را در خیابان پیاده روی کنید – یک درخت وجود دارد ، یک سگ وجود دارد ، یک ماشین وجود دارد ، یک خانه وجود دارد.

بنابراین این موارد زیاد است ، اما مانع کودک نشوید زیرا کودکان به طور طبیعی بسیار کنجکاو هستند. “

چگونه باید به یادگیری زبان نزدیک شویم و آن را تشویق کنیم؟ “همانطور که کودک خردسال و کودک نو پا شروع به توسعه زبان می کنند ، موارد خیلی ساده -” سگ “،” خداحافظ “،” تا تا “و غیره – والدین می توانند این موارد را تقویت کنند ، آنها می توانند آینه را نشان دهند ، می توانند آن را تقلید کنند.

کودکان خردسال تکرار را دوست دارند ، بنابراین برای شنیدن بارها و بارها همان آهنگ ، برای خواندن دوباره یک کتاب و دوباره ، آنها شروع به دیدن الگوهای زبان می کنند. بنابراین ما والدین را تشویق می کنیم که با کودکان خردسال زیاد صحبت کنند ، برای کودکان خردسال آواز بخوانند.

در عین حال بر مکالمه مسلط نشوید. به نوبت ما گاهی اوقات آن را به عنوان “خدمت و بازگشت” نامگذاری می کنیم – کودک چیزی می گوید ، والدین چیزی می گویند. غالباً منعکس کردن آنچه کودک می گوید بسیار مهم است. “

بهترین روش برای آموزش زبانهای مختلف به فرزندتان چیست؟ “من فکر می کنم مهم داشتن نوعی سازگاری است ، بنابراین کودک خردسال گیج نمی شود. بنابراین گاهی اوقات یک والد ، یک زبان کار می کند. گاهی اوقات یک فعالیت ، یک زبان کار می کند. اما در پایان روز ، بچه ها قصد دارند آن را مرتب کنند و از هر دو زبان به روشی مناسب استفاده کنند.

در آن سال های اولیه زندگی ، آنچه نوزادان به آن نیاز دارند ، مراقبت پاسخگو است. آنها به یک محیط پرورش دهنده احتیاج دارند. آنها به والدینی نیاز دارند که با کودک خردسال هماهنگ شوند. والدین اولین معلم نوزادان آنها هستند.

همانطور که والدین با کودک صحبت می کنند ، برای کودک آواز می خوانند ، برای او می خوانند ، این تجربه های محرک را ایجاد می کنند ، این انفجار یادگیری وجود دارد – همه این شبکه ها در مغز ایجاد می شوند. و آن مبانی یادگیری در همان سالهای اولیه بسیار حیاتی است زیرا پایه های یادگیری مادام العمر را ایجاد می کند.

اگر والدین همه اینها را تأمین کنند ، مغز کودک رشد کرده و بالغ می شود و تمام پتانسیل مورد نظر ما از همه فرزندان ما را برآورده می کند. “

پروفسور فرانک اوبرکلید ، مدیر مرکز سلامت کودکان جامعه در بیمارستان رویال کودکان ملبورن و موسسه تحقیقات کودکان مورداک.

Leave A Reply

Your email address will not be published.