7 نکته مهم برای خرید اولین جفت کفش کودک

- Advertisement -

دیدن اینکه کودک شما اولین قدم های خود را می گذارد لحظه ای باورنکردنی است.

 

این آغاز یک مرحله جدید از رشد آنها است – که از کودک به کودک نوپای تغییر می کند.

از هیجان ، طبیعی ترین چیز در جهان است که بخواهید از در بیرون بروید و شروع به مرور کفش های کودک برای آنها کنید. اما هنوز نیازی به اولین کفش کودک شما نیست.

در اینجا هفت نکته برتر برای خرید اولین جفت کفش پیاده روی کودک شما آورده شده است …

1. لحظه شروع کفش کودک اولین کفش را خریداری نکنید

بعد از اینکه کودک اولین قدم های مهیج و پرتحرک خود را برداشت ، ممکن است فکر کنید باید مسابقه دهد و بلافاصله یک جفت کفش کودک بخرید ، اما این کار را نمی کنید. هنوز مدتی نگذشته است که شما نیاز به جستجوی آنلاین “اولین کفش کودک” دارید.

نوزادان هنگامی که برای اولین بار راه رفتن را می آموزند از داشتن پا برهنه بهره مند می شوند. آنها باید بتوانند همه چیز را احساس کنند و انگشتان پای خود را تکان دهند.

راه رفتن کفش در این مرحله فقط یک مانع غیر ضروری بین آنها و زمین ایجاد می کند. چنگ زدن و یادگیری نحوه تعادل در این روش کاملاً جدید را برای آنها دشوارتر خواهد کرد.

اما اگرچه آنها هنوز به کفش پیاده روی احتیاج ندارند ، اما پاهای کوچک می توانند با برخی از محافظت های اضافی در برابر سرما یا سطح خشن. پیش واکرهای دخترانه یا پسرانه گزینه مناسبی در این مورد هستند. آنها به قدری نرم و سبک هستند که به کودک اجازه آزادی و انعطاف پذیری می دهند اما کمی مانع اضافی به پا می دهند تا کف پا و انگشتان پا را از صدمات محافظت کند.

در این مرحله از رشد ، فقط بر این بگذارید که به کودک اجازه دهید تعادل و اعتماد به نفس خود را پیدا کند. (و فراموش نکنید که همه چیز ضد کودک است! اکنون که آنها ایستاده اند ، دنیای کاملاً جدیدی از خطرات در دسترس آنها قرار خواهد گرفت.)

2. مراقب علائم آماده بودن کودک برای ادامه حرکت باشید

رشد هر کودک منحصر به فرد است و سنی که مهارت راه رفتن او رشد می کند می تواند متفاوت باشد. اولین اقدامات کودک نوپا در سنین 7 تا 18 ماهگی اتفاق می افتد. و بعد از آن ، ممکن است مدتی طول بکشد تا اعتماد به نفس خود را برای ادامه راه بدون کمک افزایش دهند.

پس چه مدت باید منتظر بمانید تا آنها اولین قدم های کودک خود را برداشته باشند؟

برای این سوال زمان مشخصی وجود ندارد ، یا یک پاسخ واحد وجود دارد. این به فرزند شما بستگی دارد. بهترین توصیه این است که صبر کنید تا کودک نوپای شما در بسیاری از روزها بدون کمک راه برود. این نقطه ای است که در آن پاهای آنها شروع به حمایت اضافی می کنند که اولین کفش های راه رفتن می توانند به آنها بدهند.

پس از رسیدن به این مرحله ، آنها آماده حرکت از کفش های پیش واکر خود خواهند بود و وقت آن است که در اولین ست کفش پیاده روی کودک خود سرمایه گذاری کنند.

3. انتخاب تناسب مناسب

بنابراین اکنون که می دانید آنها آماده حرکت هستند ، چگونه کفش مناسب راه رفتن را انتخاب می کنید؟ می تواند دلهره آور باشد. ساده ترین کار این است که دقیقاً آنچه را که نیاز دارید از بین ببرید. وقتی لیست خود را روشن کردید ، سبک و طرحی را که بیشتر از همه ترجیح می دهید کمی سرگرم کننده تر می شود.

مهمترین نکته ای که باید مراقب آن باشید ، انتخاب تناسب مناسب است. همه ما می دانیم که تناسب برای یک کفش مهم است. بسیاری از ما ناراحتی کفش محکم مبارزه را می شناسیم … حفر کردن پا ، مالش حواس پرت کننده و دردناک و انگشتان دست تنگ.

اما وقتی صحبت از پای کودک شما می شود ، یک تناسب بد می تواند کمتر مشهود باشد. در این مرحله ممکن است انتهای عصبی کودک نوپای شما کاملاً رشد نکرده باشد. این بدان معنی است که اگر کفش ناراحت کننده باشد ، ممکن است آن را احساس نکند.

و حتی اگر کودک نوپای شما این احساس را داشته باشد ، آنها فقط مهارت های ارتباطی خود را توسعه می دهند و به سختی می توانند به شما اطلاع دهند چه مشکلی دارد.

قبل از شروع خرید مطمئن شوید که پای کودک خود را اندازه گرفته اید. شما باید عرض و همچنین طول را بدانید. و اگر می توانید ، بعد از ظهر پای کودک خود را اندازه بگیرید.

پاهای بیشتر نوزادان در طول روز متورم می شود ، بنابراین اگر اول صبح آنها را اندازه بگیرید ، ممکن است اندازه گیری کمی کوچکتر از نیاز آنها باشد. انجمن پزشکان و متخصصان امراض پا توصیه می کنند که یک کفش جدید باید حدود 12-16mm طولانی تر از بلندترین انگشت باشد.

4. انتخاب نوع کفش و تکیه گاه مناسب

صافی کف پا برای کودکان نوپا امری طبیعی است ، بنابراین جای نگرانی در مورد حمایت از قوس نیست. شما باید از هر گونه کفش مچ پا بلند خودداری کنید ، زیرا مچ پا کودکان نوپا باید آزاد نگه داشته شود تا از آسیب دیدگی های تصادفی جلوگیری شود و به آنها در ایجاد قدرت عضلانی کمک کند.

بهترین کفش ها برای پیاده روی نوزادان کفش هایی هستند که تا حد امکان سبک وزن باشند و به پای کودک شما پشتیبانی و انعطاف دهند. زیره ها باید انعطاف پذیر و لغزنده باشند تا بتوانند بهترین چسبندگی را روی زمین داشته باشند. جدا از آن ، این به انتخاب فردی شما بستگی دارد.

گزینه های کفش کودک را به صورت آنلاین مرور کرده و تصمیم بگیرید که آیا مدل کفش بسته ، مدل صندل ، سبک گاه به گاه یا سبک رسمی را می خواهید. فقط مطمئن شوید که شکل کفش از شکل پای کودک شما پیروی می کند – جلو پهن با پاشنه باریک.

5. انتخاب مواد مناسب

از مواد ارزان خودداری کنید. آنقدر مهم است که پاهای کودک شما می تواند نفس بکشد. برای بهترین کفش های پیاده روی اول ، به دنبال آسترهای تنفس و کفش های بالایی ساخته شده از نرم ترین و چرم با کیفیت بالا باشید ، که به خطوط پای آنها قالب می شود.

بدون مواد تنفسی مناسب ، پای کودک شما در کفش عرق می کند و به درستی خشک نمی شود. این می تواند منجر به مشکلات سلامتی پا مانند پای ورزشکار شود.

6. ولکرو ، بندی یا چسبی؟

هنگام انتخاب نوع اتصال دهنده ، چند گزینه وجود دارد. همه اینها فواید و نقاط قوت متفاوتی دارند.

بست چقدر ایمن است؟
چه سراغ نوار چسب ، بند یا بند بروید ، فقط مطمئن شوید که اتصال دهنده شما از موقعیت کودک شما در کفش حمایت می کند. پشتیبانی خوب اطمینان حاصل خواهد کرد که برای روشن نگه داشتن کفش مجبور نیستند انگشتان پا را حلقه کنند.

  1. چقدر انعطاف پذیری دارند؟
    اطمینان حاصل کنید که به راحتی می توانید اتصال دهنده ها را محکم و تنظیم کنید تا کاملا مناسب کودک شما باشد. و مراقب لیز خوردن پاشنه پا از کفش هنگام راه رفتن باشید.
  2. روشن و خاموش شدن کفش چقدر آسان است؟
    بند Velcro پوشیدن و در آوردن کفش را نسیم می کند و برای والدین پر مشغله بسیار مناسب است. اما فراموش نکنید که این آسانترین چفت و بست برای کودک شماست که می تواند خودش را باز کند. اگر کودک شما دوست دارد کفش های خود را بیرون بیاورد یا آنها را لگد کند ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. بند و بند بند کمی کندتر از حرکت و خاموش شدن است ، اما ادامه آن در طول روز راحت تر است . فقط مطمئن شوید که بندهای شما به اندازه کافی بلند است که بتواند یک گره مضاعف ببندد تا از بین نرود و در طول روز به عنوان خطر سفر عمل کند.

7. دانستن اینکه چه زمانی باید اندازه را بالا ببرید

پاهای نوزادان به سرعت رشد می کنند. و توصیه می شود که هر 6 تا 8 هفته پای کودک نوپای خود را دوباره اندازه بگیرید. طبق انجمن Chiropodists و Podiatrists ، هر ساله پاهای کودک شما می تواند حداقل تا دو سالگی رشد کند تا به چهار سالگی برسد. پس از آن ، باید به یک اندازه در سال کاهش یابد.

اما رشد همیشه یکنواخت نیست. پاهای برخی از نوزادان می تواند سریعتر از دیگران رشد کند و آنها می توانند دوره هایی از رشد شدید را تجربه کنند. شما همیشه باید مراقب چگونگی مناسب بودن کفش های آنها باشید و مراقب هرگونه نشانه ای از دردسر باشید.

برخی از چک های آسان شما می توانید انجام دهید …

آسان ترین کار این است که عادت کنید که هنگام پوشیدن یا در آوردن کفش کودک نوپای خود ، تناسب را بررسی کنید. پس از روشن شدن ، کافیست هنگام ایستادن کودک جلوی کفش را فشار داده و بررسی کنید که بین انگشت شست و نوک کفش او تقریباً نیم اینچ فاصله دارد.

روش آسان دیگر برای بررسی این اطمینان است که می توانید انگشت کوچک خود را به راحتی در پاشنه پا و در ناحیه ای که کفش با مچ پا قرار دارد قرار دهید ، در حالی که کفش کودک نوپای شما باز است. اگر نمی توانید ، به این معنی است که کفش ها دیگر فضای کافی برای پای کودک شما را ندارند. و وقت آن است که دوباره اندازه گیری شده و به فکر افزایش اندازه بروید.

برخی از مشکلات برای مراقبت از …

به یاد داشته باشید ، استخوانهای پای کودک شما در این مرحله هنوز در حال رشد هستند. انجمن متخصصان جراحی و متخصصان طب اطفال توصیه می کند کفش هایی را که بین انگشت شست و جلوی کفش 5 میلی متر یا کمتر دارند جایگزین کنید. آنها همچنین توصیه می کنند که به دنبال 4 علائم هشدار دهنده زیر در مورد مشکلات فرزند خود باشید:

  1. قرمزی روی پوست – به دنبال قرمزی یا بثورات بین انگشتان پا ، اطراف قوس ها و مچ پا یا هر گونه توده کف پا باشید.
  2. مشکلات ناخن – مراقب هرگونه التهاب یا تغییر رنگ ناخن پا باشید.
  3. تغییر شکل انگشتان پا – اطمینان حاصل کنید که انگشتان همیشه با پا در یک خط مستقیم قرار دارند و به عقب خم نمی شوند. جمع شدن انگشت پنجم در زیر انگشت چهارم یا انگشت چهارم در زیر انگشت سوم طبیعی است ، اما مطمئن شوید که انگشتان بزرگ پا صاف هستند.
  4. وضعیت قرارگیری بدن – مراقب باشید که به نظر می رسد پاهای کودک بیش از حد به داخل چرخانده یا خارج می شود.

و مهمتر از همه ، سرگرم کردن را فراموش نکنید!

وقتی همه نکاتی را که باید مراقب آنها باشید ، بدانید ، خرید اولین جفت کفش پیاده روی کودک سرگرم کننده است و مرحله جدید و مهیجی را در رشد آنها رقم می زند.

به فروشگاه هایی بروید که مخصوص کفش های پسرانه و دخترانه با کیفیت بالا هستند و از انتخاب رنگ ، سبک و پایان مورد نظر خود لذت ببرید. به زمان سال و موارد خاص دیگری که می آیند فکر کنید و کفشی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.

سپس بنشینید ، استراحت کنید و از این وقت بسیار خاص با کودک نوپای کوچک فعال خود لذت ببرید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.