لباس نوزاد و راهنمای خرید پوشاک نوزاد صفر تا صد و کامل

لباس نوزاد
لباس نوزاد و راهنمای خرید آن-ببکیم
این مقاله کامل و جامع، شمارا بی نیاز میکند.

راهنمای خرید پوشاک و لباس نوزاد: چگونه بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

راهنمای خرید لباس نوزاد با ببکیم

آیا شما به عنوان یک والدین جدید به دنبال بهترین لباس برای فرزندان کوچک خود هستید؟یا شاید یک والدین با تجربه که به دنبال لباس‌هایی راحت، ایمن و شیک برای فرزندان خود هستید؟ما نمیدانیم کدام یک شمارا توصیف میکند. اما میدانیم که حتما دنبال راهنمای خرید لباس نوزاد بوده اید که این مقاله را باز کردید .پس باید به شما بگوییم که جای درستی آمده اید .با ببکیم ،راهنمای خرید آنلاین همراه باشید.

با وجود گزینه‌های بسیاری که روی میز است و سایت ها و برند های متنوعی که وجود دارد ، انتخاب لباس مناسب می‌تواند بسیار دشوار باشد. اما با استفاده از این راهنما، می‌توانید به یک جمع بندی جامع و حوب از اینکه چه چیزهایی باید بخرید برسید . همچنین هنگام خرید ، تصمیماتی آگاهانه بگیرید که به نفع شما و فرزندانتان باشد.

در این متن، به راهنمایی جامعی برای خرید لباس نوزادان پرداخته شده است. این راهنما به والدین کمک می کند تا از تصمیمات خود در خرید لباس نوزادان  از آگاهی بیشتری برخوردار شوند.اگر علاقه دارید ، مقاله ویژگی های لباس نوزاد چیست؟ را نیز قبل از خرید لباس نوزادتان حتما مطالعه کنید.

مقدمه کوتاه

با پا گذاشتن نوزاد در جمع گرم خانواده، خرید پوشاک نوزاد یکی از مهمترین نیازهای والدین می‌شود. اما با توجه به تنوع بیشمار محصولات و برندهای مختلفی که وجود دارند، انتخاب صحیح و مناسب لباس برای نوزاد یک چالش بزرگ تلقی میشود.اما حالا که در حال خواندن مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد هستید ،این چالش بزرگ را با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت.

ببکیم در این مقاله، به بررسی راهنمای خرید پوشاک نوزاد پرداخته و توصیه‌هایی برای انتخاب بهترین لباس برای نوزاد شما ارائه داده است.

سوالی مهم :

چرا انتخاب لباس نوزاد مناسب مهم است؟

در راهنمای خرید لباس نوزاد ، اولین چیزی که به آن پرداخته ایم ، پاسخ به این سوال ساده اما مهم است که درک این موضوع ،کار شمارا در انتخاب لباس مناسب برای نوزادتان بسیار آسان تر میکند .چرا که هدف خود را از خرید خواهید دانست و مانند چراغی در جاده ای تاریک، برای شما عمل میکند .

انتخاب لباس مناسب برای نوزاد یا کودک برای راحتی، ایمنی و رشد آنها بسیار مهم است. نوزادان پوست لطیفی دارند و به لباس هایی نیاز دارند که نرم، قابل تنفس و ضد حساسیت باشند. از سوی دیگر، کودکان به لباس هایی نیاز دارند که بادوام، پوشیدن آسان و مناسب فعالیت هایشان باشد. لباس مناسب همچنین می تواند به افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس آنها کمک کند.

برای اولین 30 روز زندگی فرزند شما،نیازمند چه چیزهایی هستید؟

در واقع، نیازهایی که شما در این مرحله دارید، بسیار ساده و کم است . چرا که زایمان و مادری باعث می شود که خرید لباس نوزادان، به نظر شما کمترین اهمیت را داشته باشد.

با این حال، خرید لباس نوزادان از جمله مهمترین و ضروری ترین خریدهایی است که شما برای فرزندتان باید انجام دهید، زیرا نوزاد شما با سرعت رشد خواهد کرد. بنابراین بهتر است برای خرید لباس نوزادان، بودجه مناسبی در نظر بگیرید و همچنین   بودجه‌ی خود را صرف سایزهای متناسب با زیر ۳ ماه نکنید و  گزینه‌هایی مناسب را برای سه ماه و بالاتر را برای فرزندتان خریداری کنید.

ببکیم در ادامه ی راهنمای خرید لباس نوزاد،  نکات مهم و ویژه ای را به شما توصیه کرده است

نخست ، بهتر است به سایز لباس نوزادان توجه کنید. تن نوزادان با بزرگسالان بسیار متفاوت است، بنابراین نیاز به مد نظر قرار دادن نکات خاصی برای خرید لباس نوزادان وجود دارد .برای خرید لباس نوزاد، بهتر است به سایزهای مناسب توجه کنید.

سایز لباس نوزاد مناسب برای نوزاد من کدام است؟

 

 •  لباس‌های نوزادی با سایز ۰ تا ۳ ماه برای نوزادانی با وزن ۳ تا ۵.۵ کیلوگرم مناسب است.
 •  سایز صفر برای کودکانی با شرایط رشد معمولی یعنی ۳ تا ۴ ماهه
 •  سایز یک برای ۳ تا ۷ ماهگی
 • سایز دو برای ۷ تا ۱۳ ماهگی
 •  سایز سه برای ۱۲ تا ۱۸ ماهگی مناسب است.

با این حال، باید به دقت در نظر داشت که سرعت رشد کودکان مختلف متفاوت است و سایزهای مطرح شده در این قسمت، به طور تقریبی بیان شده‌اند.

هرچند که سایز لباس نوزاد بسیار مهم است، با این حال خرید لباس نوزاد برای پوشاندن و تجهیز سبد لباس نوزاد در ماه‌های اول پس از تولد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای این منظور، به شدت توصیه می‌شود که برخی از محصولات اساسی را خریداری کنید.

محصولات اساسی برای نوزاد

– لباس‌های راحت و نرم برای پوشاندن نوزاد
– پوشک‌های قابل استفاده برای ماه‌های اول پس از تولد
– پتوهای نرم و راحت برای پوشاندن نوزاد
– کفش‌های نوزادی با طراحی مناسب جهت جلوگیری از آسیب به پای کوچک نوزاد

همچنین، برای مراقبت از پوست حساس نوزاد، بهتر است از محصولات شستشوی مناسب استفاده کنید که در این مقاله به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. با توجه به این راهنما خرید لباس نوزاد ، می‌توانید خرید لباس نوزاد را با آگاهی بیشتری انجام دهید و برای فرزند خود لباس‌های مناسب و  با کیفیت بپوشانید.

سایر محصولات اساسی و مهمی که باید برای نوزاد خود تهیه کنید را در زیر لیست میکنیم و سپس به توضیح نکات مربوطه ی هر یک میپردازیم (توجه کنید که لیست زیر ترتیب خاصی ندارد)

 • خرید لباسِ یک‌تکه و ژاکت
 • پیش‌بند
 • سه الی چهار دست بلوز شلوار نوزادی (مخصوص داخل خانه و بیرون)
 • روپوش بند ناف نوزاد (ناف‌بند)
 •  لباس مجلسی نوزاد دختر
 • کلاه و چند جفت جوراب
 • .حداقل 4 دست زیر پیراهنی و دستکش

 

اکنون ، به توضیحات هر یک از موارد گفته شده میپردازیم.

 

خرید لباسِ یک‌تکه و ژاکت نوزاد

در خرید لباس برای نوزاد، به گزینه‌های یک تکه هم توجه کنید، بخصوص اگر دائماً با نوزاد در خانه تنها هستید. این دسته از لباس‌ها، معمولاً راحت‌ترین گزینه برای پوشاندن فرزند شما هستند.

برای خرید ژاکت برای فصول سرد ، حتماً مطمئن شوید که دکمه‌ها رو به جلو هستند، زیرا نوزادان بیشتر اوقات خود را دراز کشیده‌اند.

پیش‌بند

برای جلوگیری از ریختن شیر یا دارو بر روی لباس نوزاد، پیشنهاد می‌شود که پیش‌بندی زیبا برای فرزندتان تهیه کنید.

همچنین، در زمان شیردهی، مادران جوان می‌توانند برای جلوگیری از شیری شدن البسه‌ی خود و یا گرفتن بوی نامطبوع ناشی از پس آوردن نوزاد، از آروغ گیر استفاده کنند.

سه الی چهار دست بلوز شلوار نوزادی (مخصوص داخل خانه و بیرون)

در زمان خرید بلوز و شلوار نوزادی، بهتر است به یقه‌های گشاد توجه کنید تا در زمان پوشاندن نوزاد، از سرش فاصله بگیرند. در غیر اینصورت، مدل‌های دکمه‌ای یا دارای دکمه در یقه انتخاب مناسبی هستند.

 پیراهن‌هایی به سبک کیمونو نیز گزینه‌ای خوب برای خریدهستند . دست بلوز و شلوار نوزادی باید به تعداد سه الی چهار عدد باشد و مخصوص داخل خانه و بیرون استفاده شود.

روپوش بند ناف نوزاد (ناف‌بند)

بهترین روش برای تمیز نگه داشتن ناف نوزاد، استفاده از ناف‌بند است که تا زمانی به نوزاد متصل است که نافش بیافتند. استفاده از این روش، بدون هیچ‌گونه تحریکی انجام می‌شود و همچنین دسترسی آسان به پوشک را در عین پوشاندن کودک فراهم می‌کند.

لباس مجلسی نوزاد دختر

برای پوشاندن نوزاد، به دنبال گزینه‌هایی با دهانه‌های عریض برای عبور سر نوزاد باشید. همچنین، زیرپیراهنی مناسب باید به زیر فاق بچسبد و در غیر این صورت دائما بالا می‌رود و نیاز کودک شما را رفع نمی‌کند.

حتی در تابستان نیز، خرید دستکش برای نوزادانی که ناخن‌هایی با رشد سریع دارند، به شدت توصیه می‌شود. با پوشاندن دستکش به دست‌های نوزاد، از ایجاد آسیب ناشی از خراش با ناخن جلوگیری می‌شود.

همچنین، خرید سرهمی بدون آستین به عنوان زیرپوش برای نوزاد جذاب است و معمولاً حلقه آستین‌های آن گشاد و راحت هستند. همچنین، در محل یقه و جای پوشک دکمه‌ دوطرفه نرمی دارد که آسانی در پوشاندن و خارج کردن زودپوش را فراهم می‌کند.

کلاه و چند جفت جوراب

تا زمانی که نوزاد هنوز راه رفتن را شروع نکرده است، خرید کفش ضروری نیست. اما خرید چند جفت جوراب بسیار مهم است،زیرا پاهای نوزاد به شدت مستعد سرمازدگی هستند.

در فصل تابستان، برای نوزادی که به دنیا می‌آیند، خرید یک کلاه آفتابی با لبه پهن پیشنهاد می‌شود. همچنین، برای نوزادان زمستانی، کلاه‌های نرمی که گوش‌ها را می‌پوشانند، بسیار مناسب هستند.

3.حداقل 4 دست زیر پیراهنی و دستکش

این بخش نیاز به توضیح خاصی ندارد اما توجه داشته باشید که حتما راحتی لباس و جنس آن را در نظر بگیرید که در ادامه توضیح خواهیم داد .نکات گفته شده در مورد بخش های پیشین را نیز در خریدن زیر پیراهنی و دستکش رعایت کنید .در خریدن زیر پیراهنی به جنس و نرمی لباس و پارچه آن توجه کنید و در مورد دستکش ،حواستان باشد که جنس آن ، زبر و طوری نباشد که دست نوزادتان اذیت بشود .

 

تبریک میگوییم .اکنون شما میدانید چه اقلامی تهیه کنید.

اما هنگام خرید باید به نکاتی توجه کنید که بهترین خرید را تجربه کنید. وارد بخش دوم مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد، که بسیار مهم است،میشویم.

در خرید لباس نوزاد و بچه گانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

1. راحتی لباس نوزاد

نوزادان و کودکان باید در لباس خود احساس راحتی کنند. لباس هایی را انتخاب کنید که از پارچه های نرم، قابل تنفس و ضد حساسیت مانند پنبه، بامبو یا مواد ارگانیک ساخته شده باشند. از لباس های دارای برچسب یا درزهای خش دار که می تواند پوست آنها را تحریک کند، خودداری کنید. زمان خرید لباس نوزاد ، راحتی را فدای زیبایی لباس نکنید .

2. ایمنی لباس نوزاد

هنگام خرید لباس فرزندتان، ایمنی باید در اولویت باشد. به دنبال لباس‌هایی باشید که استانداردها و مقررات ایمنی را رعایت می‌کنند، مخصوصاً برای اقلامی مانند لباس خواب، کلاه و کفش. از لباس‌های دارای دکمه‌های کوچک، رشته‌ها یا قسمت‌های گشاد که می‌تواند خطر خفگی را ایجاد کند، خودداری کنید.

3. تناسب

لباس های مناسب برای راحتی و ایمنی نوزاد یا کودک شما مهم هستند. از لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد خودداری کنید و حتماً قبل از خرید جدول سایز را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که نوزادان و کودکان به سرعت رشد می کنند، بنابراین بهتر است لباس هایی بخرید که کمی بزرگتر از اندازه فعلی خود هستند.

4. کارکرد لباس نوزاد

پوشیدن و درآوردن لباس ها، مخصوصاً برای نوزادان و کودکان نوپا، باید آسان باشد. به دنبال لباس‌هایی باشید که گیره‌ها، زیپ‌ها یا دکمه‌هایی دارند که استفاده از آن‌ها آسان باشد. همچنین نوع فعالیت های فرزندتان را در نظر بگیرید و لباس هایی را انتخاب کنید که مناسب آن موقعیت باشد.

5. استایل

در حالی که راحتی و ایمنی مهم است، استایل هنگام خرید لباس نوزاد و کودک نیز عاملی است. لباس هایی را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت و علایق کودک شما باشد .البته این مورد در مورد نوزادان شاید صدق نکند اما میتوانید با انتخاب رنگهای مناسب در لباس نوزاد ، تاثیر خوبی به جا بگذارید. همچنین در صورت علاقه ، آخرین روندها و سبک های مد را در نظر بگیرید.

لباس نوزاد و بچه گانه را از کجا بخریم؟

گزینه های زیادی برای خرید لباس نوزاد و بچه گانه وجود دارد. در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه ها آورده شده است:

1. فروشگاه های آنلاین لباس نوزاد

فروشگاه های آنلاین طیف گسترده ای از گزینه ها را ارائه می دهند که اغلب با قیمت های پایین تر از فروشگاه های سنتی است. قبل از خرید حتما نظرات را بخوانید و سیاست بازگشت را بررسی کنید.

2. فروشگاه های بزرگ

فروشگاه های بزرگ انواع برندها و سبک ها را ارائه می دهند و اغلب دارای فروش و تخفیف هستند. با این حال، آنها می توانند گران تر از فروشگاه های آنلاین باشند.

3. فروشگاه‌های صرفه‌جویی

فروشگاه‌های کالای ساده، لباس‌هایی که به آرامی استفاده می‌شوند را با کسری از هزینه ارائه می‌دهند. این یک گزینه عالی برای والدین با بودجه یا کسانی است که به دنبال کاهش اثرات زیست محیطی خود هستند.

4. فروشگاه های تخصصی لباس نوزاد

فروشگاه های تخصصی لباس های منحصر به فرد و با کیفیتی را ارائه می دهند که اغلب از مواد ارگانیک یا پایدار ساخته شده اند. این فروشگاه‌ها می‌توانند گران‌تر باشند، اما گزینه‌ای عالی برای والدینی هستند که پایداری و تولید اخلاقی را در اولویت قرار می‌دهند.

حال وارد بخش سوم مقاله راهنمای خرید لباس نوزاد میشویم که سوال بسیاری از مادران جوان است .

تیترهای تخصصی ادامه مقاله:

1. لباس‌های نوزاد: چه چیزهایی برای خرید باید در نظر گرفته شود؟
2. نوزاد شما چه سایز لباسی باید بپوشد؟
3. ترجیح دادن به کدام نوع لباس برای نوزاد: پنبه یا پلی‌استر؟
4. چگونه لباس‌های نوزاد را با شستشوی مناسب نگه داریم؟
5. لباس‌های نوزاد: چطور مطمئن شویم که کیفیت آنها بهترین است؟

در ادامه به پاسخ تمامی این سوالات میرسید.

بدون شک، هر والدینی برای نوزاد خود بهترین لباس‌ها را می‌خواهد. برای این منظور، توصیه می‌شود که در هنگام خرید پوشاک نوزاد عوامل زیر را در نظر بگیرید:

1. سایز لباس

انتخاب سایز مناسب لباس بسیار مهم است. بهترین روش برای این کار، اندازه‌گیری دقیق اندازه‌های نوزاد است. همچنین بهتر است از لباس‌هایی با کمی بیشترین سایز استفاده کنید تا نوزاد شما راحت باشد و لباس به راحتی قابل پوشیدن باشد.از سایز در ابتدای مقاله نیز صحبت کردیم که میتوانید از آن نیز استقاده کنید.

2. جنس لباس

پنبه بهترین گزینه برای لباس نوزاد است. چراکه لباس پنبهی نرم و راحت برای پوست حساس نوزاد است. همچنین با توجه به اینکه پوست نوزاد به راحتی تنفس نمی‌کند، استفاده از لباس‌های پلی‌استری توصیه نمی‌شود.

3. کیفیت لباس نوزاد

توجه به کیفیت لباس بسیار مهم است. بهتر است از برندهای معتبر و معروف خرید کنید تا از کیفیت بالایی برخوردار باشید. همچنین می‌توانید با خواندن برچسب‌ها و اطلاعات موجود در لباس، مانند نوع جنس، روش شستشو و سایر توصیه‌های تولید کننده، کیفیت لباس را بررسی کنید.

4. طرح و رنگ لباس نوزاد

برای انتخاب طرح و رنگ لباس باید به سلیقه شما و  کودکتان و شخصیتش توجه کنید. اما بهتر است از طرح‌ها و رنگ‌های ساده و ملایم استفاده کنید تا نوزاد شما در معرض تحریک بیش از حد قرار نگیرد.

به شما توصیه میشود درباره ی روانشناسی رنگ ها مطالعه کنید .

5. شستشوی لباس نوزاد

برای نگه داشتن کیفیت لباس نوزاد، باید از روش شستشوی مناسب استفاده کنید. با توجه به اینکه پوست نوزاد حساس است، بهتر است از مواد شوینده بدون عطر و رنگ استفاده کنید و لباس‌ها را با دمای پایینتر شستشو دهید.

خرید لباس نوزاد ممکن است یک چالش بزرگ برای والدین باشد، اما با توجه به راهنمای خرید پوشاک نوزادی که در این مقاله با عنوان _راهنمای خرید لباس کودک_ از سایت ببکیم ،ارائه شد، می‌توانید بهترین لباس را برای نوزاد خود انتخاب کنید .

حتما اقلام ضروری با توجه به عواملی که در بالا ذکر شد، سایز، جنس، کیفیت، طرح و رنگ، و روش شستشوی لباس را به خوبی در نظر بگیرید تا بهترین لباس نوزاد خود را پیدا کنید و همچنین، حتما از برندهای معتر خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب خود، راحتی، ایمنی، تناسب، عملکرد و سبک را در اولویت قرار دهید. و فراموش نکنید که تمام گزینه های موجود را برای یافتن بهترین لباس برای کوچولوهای خود بررسی کنید. خرید خوبی داشته باشید.

ممنون که تا اخر این مقاله با ببکیم همراه بودید.

ببکیم ،دوست فرزند من

10 دیدگاه در لباس نوزاد و راهنمای خرید پوشاک نوزاد صفر تا صد و کامل

 1. tCutmmNR says:

  Glutathione is the mother of all antioxidants, the master detoxifier and maestro of the immune system Hyman, 2011 buy cialis uk She explained that period related hormonal breakouts are common because our hormones go through a roller coaster ride every menstrual cycle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *