چگونه با کودک خردسال خود صحبت کنیم؟

- Advertisement -

گفتگو با کودک: مقاله ی امروز تیم کلاس طلایی والدین

کشف کنید که چگونه می توانید با کودک خردسال خود صحبت کودک کنید و چرا مهم است که با او صحبت کنید

صحبت های کودکانه ممکن است برای شما احمقانه به نظر برسد ، اما برای فرزند شما نه! در 1000 روز اول (تا سه سالگی)، مغز کودک شما با سرعتی رشد می کند که دیگر هرگز تکرار نمی شود. گفتگو با کودک به شما کمک می کند تا فرزند شما بهترین شروع زندگی را داشته باشد.

مقاله ی پیش رو ترجمه ی تیم کلاس طلایی والدین از مصاحبه با دکتر مارینا کلاشنیکووا می باشد که در مورد چگونگی یادگیری زبان نوزادان تحقیق می کند ،پای صحبت او نشستیم تا بفهمیم صحبت با کودک چیست و چرا مهمترین زبان در جهان است.

گفتگوی کودک چیست؟ گفتگوی با کودک کاری فراتر از یک روش احمقانه و زیبا برای گفتگو با نوزادان است. در واقع ، صحبت با کودک بیشتر در مورد چگونگی گفتن مطالب است. وقتی والدین یا سایر مراقبان از صحبت های کودکانه استفاده می کنند ، از زبان عادی استفاده می کنند. اما آنها این کار را ساده تر می کنند: آنها کلمات را زیاد تکرار می کنند و کندتر صحبت می کنند.

همچنین هنگام گفتگو با کودک ، در حالت های چهره خود اغراق می کنیم. بنابراین ، به عنوان مثال ، دهان خود را بازتر می کنیم ، ابروهای خود را بالا می آوریم و لبخند زیادی می زنیم.

بنابراین ، کودک نه تنها می تواند گفته های ما را بشنود بلکه می تواند آن را ببیند.

چرا صحبت با کودک مهم است؟

والدین باید نوزادان خود را در گفتار غوطه ور کنند. گوش دادن به گفتگوهای بسیار به نوزادان کمک می کند توانایی های زبانی خود را ایجاد کنند. گفتگوی کودک مانند کانون توجه عمل می کند – نوزادان صداهای زیادی را در اطراف خود می شنوند. اما وقتی گفتگوهای ما را با خودشان می شنوند ، می دانند که زمان شروع گوش دادن و توجه است.

این به دو دلیل اتفاق می افتد:

اول ، گوش دادن به این گفتگو ها راحت تر است. هنگامی که نوزادان بسیار کوچک هستند ، معنی کلمات را درک نمی کنند. اما آنها صدای اغراق آمیز را در صحبت هایی که با آنها می کنیم را می شنوند و از آن یاد می گیرند.

دوم ، نوزادان دوست دارند به صحبت های ما گوش دهند. آنها الگوهای ملودی اغراق آمیز و احساسات مثبت در صحبت های کودکانه را دوست دارند. این در مقایسه با گفتاری که ما در بزرگسالان استفاده می کنیم ، به آنها کمک می کند تا توجه بیشتری به آن نشان دهند.

چه موقع باید از صحبت با کودک استفاده کنیم؟

وقتی کودک را می بینیم ، بیشتر ما به طور غریزی از صحبت های کودکانه استفاده می کنیم. اما هنوز به طور طبیعی هرکسی نمی تواند این کار را انجام دهد. والدین باید تمرین صحبت با کودک را از همان اوایل شروع کنند تا بتوانند یاد بگیرند که از چه نوع گفتگوی کودک استفاده کنند.

بهترین زمان برای تمرین گفتگوی کودک زمانی است که با کودک خود درگیر کارهای روزمره هستید. به عنوان مثال ، هنگام شیر دادن ، استحمام یا بازی با کودک. اگر می خواهید کمی بیشتر به گفته های خود تنوع دهید ، می توانید تصاویر کتاب ها را توصیف کنید یا اسباب بازی های مورد علاقه کودک خود را توصیف کنید ، که آنها بسیار دوست دارند.

گفتگوی کودک به نوزادان کمک می کند تا با والدین خود پیوند و ارتباط ویژه ای برقرار کنند که باعث می شود آنها احساس دوست داشتن ، امنیت و راحتی کنند.

گفتگوی با کودک همچنین با تحریک مغز نوزادان ، آنها را برای یادگیری زبان که کاری دشوار است آماده می کند.

محافظت و تحریک دو مورد از سه موردی هستند که برای رشد اولیه مغز بسیار مهم هستند. مورد سوم تغذیه یا تغذیه سالم است. با هم ، آنها را “بخور ، بازی کن و دوست داشته باش” می نامیم. “

دکتر مارینا کلاشنیکووا ، رهبر پژوهشکده کودک مارس دانشگاه غرب سیدنی است و در آنجا نحوه یادگیری زبان توسط نوزادان را بررسی می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.