بازی با کودکان؛ 5 بازی با کودکان در روزهای بارانی

- Advertisement -

وقتی هوا برای ما بزرگترها بارانی و ناخوشایند است ، به این معنی نیست که فرزندان ما چنین احساسی دارند. گودال های باران کششی تقریباً مغناطیسی برای کودکان دارند. آنها دوست دارند به درون آنها بپرند ، از روی آنها بر روی سه چرخ خود غلت بزنند و پاشیده شدن پاها را احساس کنند ، وسایل را در آنها شناور کنند و موارد دیگر.

1.   پریدن انداز  – تا زمانی که آن را به اندازه کافی گرم است، من به طور منظم تشویق من پنج ساله برای قرار دادن در بارانی و چکمه های خود را و اجرا خارج به پرش در گودال کوچک آب در حالی که باران می بارد! او پس از باران نیز از گودال ها خوشش می آید ، اما مورد علاقه او این است که باران در حالی که از پله های جلو به داخل آنها می پرد ، می بارد تا درون گودال ها سقوط کند! چه روشی جالب برای توسعه مهارت های حرکتی ناخالص پرش و پا زدن است! کودکان نیز از طریق همین فعالیت ساده علت و معلول و خواص آب را تجربه می کنند.

2.  شناور و غرق شدن  – از یک گودال به عنوان یک میز آب طبیعی استفاده کنید. با آزمایش وسایل مختلفی که در خارج پیدا می شود ، به کودک خود اجازه دهید ویژگی های شناور و غرق شدن را کشف کند. آیا یک برگ در گودال شناور است؟ چوب چطور؟ یا سنگ؟ این می تواند منجر به آزمایش و پرسش دیگری شود. چرا وقتی سنگی را در گودال می ریزید ، موج زدگی ایجاد می شود؟ کودکان یاد می گیرند از طریق این نوع بازی ها پیش بینی کنند و راهکارهایی را برای پاسخ به س questionsالات خود کشف کنند.

3.  موسیقی گودال  – باران صداهای زیادی دارد. گوش دادن به باران در پشت بام و ریزش باران در یک گودال ، تجربه های مختلفی است. یک باران آرام نیز با باران سخت متفاوت به نظر می رسد. سعی کنید صداهای باران را با استفاده از گلدان یا بلوک چوبی ، طبل یا شیکر تکرار کنید. ما همچنین عاشق آواز خواندن هستیم در حالی که در گودال بازی می کنیم. آهنگ ها همچنین می توانند منجر به نقش تخیل در گودال ها شوند. در اینجا چند آهنگ وجود دارد که دوست داریم در روزهای گودال بخوانیم.

ردیف ، ردیف ، قایق خود را ردیف کنید
باران می بارد ، می ریزد
در سطل یک سوراخ وجود دارد که
در باران آواز می خواند

ایجاد حس ریتم و قافیه از مهارتهای ضروری آگاهی واج است – درک و بازی با اصوات زبان. موسیقی همچنین با الگو برداری ، یک مهارت اولیه ریاضی ، بازی می کند.

4.  سوپ گودال  – کودکان با کمک بسیار کم از بزرگسالان از محیط خود برای ایجاد تجربه بازی استفاده می کنند. ما فقط باید به آنها فرصت کاوش و آزادی زندگی در ایده هایشان را بدهیم. چند سطل و قاشق یا قاشق تهیه کنید تا در بازی های گودال استفاده کنید. پسرم دوست دارد سوپ گود درست کند. هنگام تحریک ، اسکوپ ، اندازه گیری و سرو سوپ خود ، او همچنین از زبان غنی برای توصیف روند خود و گفتگو با دوستان ، واقعی و خیالی استفاده می کند. کودکان از طریق بازی های تخیلی واژگان خود را تمرین می کنند و ایجاد می کنند و اعتماد به نفس و خودتنظیمی ایجاد می کنند. سوپ گودال همچنین می تواند اندازه گیری و رشد حرکتی ریز را با استفاده از اسکوپ و فنجان اندازه گیری ترکیب کند.

گودال ها می توانند سرگرمی و اکتشاف بی پایان داشته باشند. در روز بارانی بعدی بارانی خود را بپوشید و همراه کودک خود به بیرون بروید و وقتی خورشید بیرون آمد ، مدت زمان تبخیر یک گودال را یادداشت کنید! همیشه وقتی در طبیعت بازی می کنیم چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود دارد.


مردیت برتون ، کارشناسی ارشد ، مدیر مرکز رشد کودک دانشگاه فورمن است و در همان برنامه کلاس چند ساله را 4-6 ساله تدریس می کند. وی همچنین رئیس ایالت کارولینای جنوبی AEYC است. شغل مورد علاقه او مادر بودن برای یک کلاس اولی است که در حال افزایش است!

Leave A Reply

Your email address will not be published.