چگونه می توان از رویکردهای یادگیری کودکان حمایت کرد؟ با آنها بازی کنید!

- Advertisement -

به عنوان یک والدین ، ​​شما می خواهید فرزندانتان همه آنچه را که می توانند بیاموزند – مفاهیم ریاضی را درک کنند ، در مورد کاوش در دنیا کنجکاو شوند و خواندن و نوشتن را بیاموزند. آیا می دانید با بازی با آنها می توانید از لحاظ تحصیلی به پسر و دختر خود کمک کنید؟ بازی و یادگیری با هم پیش می روند!

چه نوع بازی به کودکان کمک می کند تا بهترین موارد را بیاموزند؟ بازی ای که واقعاً کودکان را درگیر خود می کند – بازی ای که آنها حتی در صورت بروز مشکلات روی آن تمرکز کرده و با آن می مانند. این نوع بازی به کودکان کمک می کند تا رویکردهای خود را برای یادگیری توسعه دهند – به عبارت دیگر ، روش هایی که آنها به موقعیت های یادگیری پاسخ می دهند. کنجکاوی در مورد جهان ، ابتکار عمل و حل مسئله ، و توجه و پافشاری متمرکز فقط چند روش برای یادگیری است که کودکان از طریق بازی ایجاد می کنند.

در سال های اولیه ، والدین می توانند با بازی با آنها ، به کودکان در پرورش مهارت های دانش آموزان بهتر کمک کنند. بله ، هنگام ورود به مهد کودک و سال های ابتدایی ، کودکان باید درک درستی از حروف و اعداد داشته باشند. با این حال ، اگر آنها رویکردهای محکمی در یادگیری ایجاد نکرده باشند ، در محیط مدرسه به همان اندازه موفق نخواهند بود.

تشویق کودکان نوپا در بازی
جوی 20 ماهه است. او یک سبد پر از اسباب بازی دارد ، از جمله جغجغه ، بلوک های پلاستیکی نرم ، مجموعه ای از حلقه های انباشته ، حیوانات پر شده و کتاب های پارچه ای و پلاستیکی. پدر جوی اغلب با جوی روی زمین می نشیند و او را به بازی با وسایل داخل سبد دعوت می کند. فعالیت مورد علاقه جوی این است که همه اسباب بازی ها را بیرون بیندازد و سبد را روی سر خود بگذارد! این یک رفتار معمولی بازی کودک نوپا است. جوی در مورد دنیا کنجکاو است و به طریقی دیگر به آن نگاه می کند – از طریق ملاقه های داخل سبد!

جوی دوست دارد صدای جغجغه ها را بشنود تا صداهای مختلف را بشنود یا دو یا سه بلوک را روی هم بگذارد و آنها را زمین بزند. توجه او به هرکدام ممکن است حدوداً پنج دقیقه باشد ، که این برای سن او مناسب است. هنگامی که می خواهد حلقه ها را روی ستون انباشته قرار دهد یا بلوک های بیشتری به برج اضافه کند ، ممکن است مشکلات را حل کند.

پدر جوی کنجکاوی او را تشویق می کند. وی در مورد کاری که انجام می دهد اظهار نظر می کند: “می بینم که شما سعی می کنید آخرین حلقه را روی پست قرار دهید ، اما فقط مناسب نیست.” یا از او س asksالاتی می پرسد: «آن توپ کجا رفت؟ آیا می بینی پشت صندلی پنهان شده است؟ ” او با پاسخ مثبت به علاقه خود بازی خود را به یادگیری متصل می کند: آیا همه چیز از زیر آنجا متفاوت است؟ ” او همچنین با درخواست از او برای ادامه تلاش حتی در صورت ناامیدی او را تشویق می کند. “آه ، آن بلوک ها مدام در حال سقوط هستند ، نه؟ آیا می توانید به آرامی فقط یکی را روی دیگری قرار دهید؟ بزار ببینیم چی میشه. من به شما کمک می کنم. ” این تشویق باعث استقامت ، توجه و ابتکار عمل وی در حل مسئله ، همه رویکردهای مثبت یادگیری می شود.

تشویق کودکان پیش دبستانی در بازی
آلیشیا 4 ساله است. او دوست دارد لباس ، جواهرات و کفش های مادرش را بپوشد و سپس وانمود کند که به خرید می رود ، از عروسک های کودک خود مراقبت می کند و شام می پزد. آلیشیا از طریق بازی وانمودانه خود می آموزد که انتزاعی فکر کند. هنگامی که او بلوکی را در دست دارد و از آن برای تظاهر به صحبت با تلفن استفاده می کند ، از بلوک به عنوان نمادی برای چیز دیگری استفاده می کند. این تفکر انتزاعی در عمل است! از آنجا که حروف و اعداد انتزاعی هستند ، زیرا نمادی از آنچه نشان می دهند هستند ، وانمود بازی یکی از راه های درک کودک از حروف و اعداد است.

مادر و پدر آلیشیا تشخیص داده اند که حمایت از فعالیت های وانمودانه او باعث می شود که هر بار 10 تا 15 دقیقه نامزد شود. آنها درست همراه او تظاهر می كنند و از او می خواهند كه “كوكی بپزد” یا برای آنها “به خرید مواد غذایی برود”. آنها به او کاغذ و مداد رنگی می دهند تا بتواند وانمود کند که لیست مواد غذایی را می نویسد. آنها او را تشویق می کنند که تعداد کالاهایی را که در سبد خرید اسباب بازی خود قرار داده است ، بشمارد. آنها خط و خطهای شبیه حرف او را به عنوان نوشتار او می پذیرند (درست برای بچه های 4 ساله) و هنگامی که اعداد کمی مخلوط می شوند به او کمک می کنند.

آلیشیا نیز برای مدت طولانی با معماها کار خواهد کرد ، خصوصاً اگر پدرش به او بپیوندد. آنها با هم استراتژی هایی را برای کنار هم قرار دادن قطعات در نظر می گیرند. او ممکن است قطعات را برگرداند ، راه های مختلف را امتحان کند تا زمانی که موفق شود. او همانطور که حل می کند در حال حل مسئله و پشتکار است.

نقش شما همانطور که کودک شما بازی می کند
بازی با فرزند شما کمک می کند تا کودک شما درگیر نوعی بازی شود که در آن یادگیری اتفاق می افتد. علاقه ، سوالات و نظرات شما در کنار هم به کودک کمک می کند تا از اسباب بازی ها به طور موثر استفاده کند. و شما هر دو با هم بسیار سرگرم خواهید شد! مهمتر از همه ، شما با ایجاد رویکردهای مهم در یادگیری ، در تلاش برای موفقیت آینده فرزند خود به عنوان یک دانش آموز خواهید بود. بازی و یادگیری با هم پیش می روند!

Leave A Reply

Your email address will not be published.