چرا اسباب بازی ها برای کودکان خردسال مهم هستند؟

- Advertisement -

بازی برای نوزادان ، کودکان نوپا ، کودکان پیش دبستانی و کودکان در سن مدرسه ضروری است. کودکان به فرصت های زیادی برای بازی با انواع اسباب بازی ها و مواد خوب و استفاده از تخیل خود نیاز دارند. ما باید در مورد دنیای بازی و ارزش بزرگ آن برای همه نوزادان و کودکان (و همچنین بزرگسالان) بیشتر احترام و درک کنیم. اسباب بازی ها قسمت مهمی از زندگی هر کودک است. دادن یک اسباب بازی مناسب احساس فوق العاده ای است. انتخاب یک اسباب بازی مناسب از بین بسیاری از امکانات می تواند برای بزرگسالان و کودکان بسیار مفید باشد.

والدین قبل از انتخاب اسباب بازی یا کالای کودک چه سوالاتی باید بپرسند؟

1. آیا اسباب بازی / محصول بی خطر است؟ آیا خطرات بالقوه ای وجود دارد؟ آیا محصول خیلی کوچک است؟ لبه های تیز یا گره های شل دارید؟ آیا غیر سمی است؟ آیا درمان خشن خواهد شد؟ آیا می توان آن را به راحتی تمیز کرد؟ آیا استانداردهای ایمنی محصولات مصرف کننده را دارد؟ آیا ضمانتی وجود دارد؟

2. آیا محصول سرگرم کننده است؟ یک اسباب بازی یا کالای کودک قرار است کودک را سرگرم کند. این باید تمرین سرگرم کننده ، سرگرم کننده ، هیجان انگیز ، لذت بخش باشد و مهارت هایی را فراهم کند.

3. آیا محصول مناسب است؟ آیا این اسباب بازی یا محصول اکنون قابل توجه است؟ آیا این اسباب بازی متناسب با سن ، مهارت ها و توانایی های کودک است؟ آیا این علاقه را حفظ می کند؟ آیا کودک از استفاده از محصول خوشحال خواهد شد؟

4. آیا محصول به خوبی طراحی شده است؟ استفاده از آن آسان است؟ خوب به نظر میاد؟ احساس خوبی دارید؟

5. آیا محصول همه کاره است؟ آیا بیش از یک استفاده از آن وجود دارد؟

6. آیا محصول با دوام است؟ آیا این چیزی خواهد بود که مدت طولانی دوام داشته باشد؟ کودکان سخت بازی می کنند و اسباب بازی های خود را در معرض سایش زیاد قرار می دهند.

7. آیا این محصول کودک را فریبنده و جذاب می کند؟ آیا فرصتی برای سرگرمی ، یادگیری و تفکر فراهم می کند؟

8- آیا این محصول به کودک در گسترش خلاقیت کمک خواهد کرد؟ کودک با محصولات مناسب می تواند تخیل را در هنر ، صنایع دستی ، سرگرمی ها ، زبان ، خواندن ، موسیقی ، حرکت و نمایش گسترش دهد.

9. آیا این اسباب بازی کودک را ناامید یا به چالش می کشد؟ آیا کودک نحوه استفاده از محصول را می داند؟ یا استفاده از آن بدون کمک بزرگسالان بسیار دشوار خواهد بود؟ آیا این اسباب بازی چیز جدیدی برای یادگیری ، تمرین یا آزمایش ارائه می دهد؟

10. آیا محصول با بسته بندی و بسته بندی با محصول مطابقت دارد؟ اگر اسباب بازی با تبلیغات یا بسته بندی ها مطابقت نداشته باشد ، می تواند ناامید کننده باشد. آیا درجه بندی سن مشخص است؟ آیا کالای موجود در فروشگاه مانند محصولی است که در رسانه چاپی یا تبلیغات تلویزیونی نشان داده می شود؟

11. آیا این اسباب بازی به پرورش کودکی کمک می کند؟ آیا این محصول به کودک در ابراز احساسات ، تجربه نگرانی برای دیگران و تمرین تعامل اجتماعی مثبت کمک می کند؟ آیا ارزش کودکی را فراهم می کند؟ یا جنبه های منفی خشونت آمیز ، جنسیتی یا سایر جنبه های منفی وجود دارد؟

12. اسباب بازی چه چیزهایی را آموزش می دهد؟ آیا به گسترش عزت نفس مثبت ، ارزش ها ، درک و آگاهی فرهنگی کمک می کند؟ آیا تمرین در مهارت سازی ارائه می شود؟ هماهنگی چشم / دست؟ مهارتهای حرکتی خوب و بزرگ؟ ارتباطات؟ آیا به کودک در مورد محیط آموزش می دهد؟ جامعه؟ جهان؟ تاریخ؟ علم و / یا فن آوری؟ مهارت های دیگر؟

13. آیا می توان محصول را تمیز و دوباره استفاده کرد؟ اگر قابل شستشو نیست آیا می توان آن را به روش عملی تمیز کرد؟

14. آیا اسباب بازی مقرون به صرفه است؟

15-آیا قیمت با ارزش دریافتی مطابقت دارد؟

هنگام تفکر در مورد اسباب بازی ها و بازی های الکترونیکی چه ملاحظات خاصی وجود دارد؟

گاهی اوقات به نظر می رسد که کتاب ها جذابیت خود را برای کودکان (و بزرگسالان) از دست داده اند ، اما این ممکن است به سادگی رقابت بین اشکال سنتی یادگیری و الکترونیک جدید باشد که جذاب به نظر می رسد. کودکان باید از روی کتاب ها بخوانند ، قصه ها را با صدای بلند بخوانند ، و همچنین با انواع مختلف محصولات (کاغذ ، خاک رس ، وسایل هنری ، پازل ، بلوک ، عروسک ، اسباب بازی های نرم مانند عروسک ها ، آلات موسیقی و سایر وسایل نقاشی ، نقاشی بنویسند ، خلاق بنویسند). بسیاری دیگر) برای یادگیری بهینه و برای لذت بردن از خود. اسباب بازی های الکترونیکی ، صرف نظر از تعداد زنگ ها و سوت ها و وسایل ، هرگز نباید جایگزین تجربه مطالعه کتاب ، لذت بردن از یک داستان ، بازی با اشیا real واقعی و خلق با دست خود شوند ، خواه نقاشی با انگشت یا ساختن برج بلوکی. اکثر مواقع، الکترونیک توجه ما را به خود جلب می کند و ما فراموش می کنیم با یک شخص واقعی تعامل داشته باشیم یا وقت خود را برای مکالمه اختصاص دهیم. فکر می کنم وسایل الکترونیکی ابزاری عالی برای مبادله سریع در مورد برنامه ریزی ، یا ارسال سریع اطلاعات و حتی انجام بازی های خوب برای مدت زمان کوتاه هستند. اما وسایل الکترونیکی و اسباب بازی های پیشرفته نمی توانند جایگزین تماس شخصی و تعاملات واقعی انسان شوند. یک نمونه از این بازی ها یک بازی رومی مشترک و سرگرمی در کنار یکدیگر به عنوان یک خانواده است ، در مقایسه با بازی به تنهایی روی رایانه یا دستگاه بازی الکترونیکی. تعامل اجتماعی همان چیزی است که برای تکامل و رفاه کامل بشر بسیار ارزشمند است. اما وسایل الکترونیکی و اسباب بازی های پیشرفته نمی توانند جایگزین تماس شخصی و تعاملات واقعی انسان شوند. یک نمونه از این بازی ها یک بازی رومی مشترک و سرگرمی با هم در خانواده است ، در مقابل بازی به تنهایی روی رایانه یا دستگاه بازی الکترونیکی. تعامل اجتماعی همان چیزی است که برای تکامل و رفاه کامل بشر بسیار ارزشمند است. اما وسایل الکترونیکی و اسباب بازی های پیشرفته نمی توانند جایگزین تماس شخصی و تعاملات واقعی انسان شوند. یک نمونه از این بازی ها یک بازی رومی مشترک و سرگرمی با هم در خانواده است ، در مقابل بازی به تنهایی روی رایانه یا دستگاه بازی الکترونیکی. تعامل اجتماعی همان چیزی است که برای تکامل و رفاه کامل بشر ارزش بیشتری دارد.

انواع مختلفی از اسباب بازی ها کدامند؟

اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که تعادل خوبی داشته باشند و مهارت ها و فرصت های خلاقانه کودکان را غنی کنند. محصولاتی را ارائه دهید که بازی های باز مانند بلوک ، بازی فیزیکی مانند توپ ، اسباب بازی های احمقانه مانند جک را در جعبه برای پاسخ های سرگرم کننده و غافلگیرانه خود ارائه دهید و البته وسایل الکترونیکی که با اسباب بازی های غیرتعادل در تعادل هستند.

اسباب بازی های فعالیتی  باعث ایجاد هماهنگی ، بهبود مهارت های حرکتی کوچک و بزرگ و تعادل می شوند. ابتدا با توپ و کیسه های لوبیا شروع کنید. سه چرخه ، دوچرخه ، واگن یا اسکیت اضافه کنید. طناب پرش و بادبادک برای تفریح ​​در فضای باز بسیار مناسب است. همیشه بررسی کنید که آیا کودک شما برای انجام فعالیت آماده است یا خیر. همچنین ، تجربه های ارزشمند باغبانی ، طبیعت گردی و گشت و گذار را فراموش نکنید.

اسباب بازی های خلاقیت  بیانگری را تحریک می کنند. کودک می تواند با مداد رنگی ، رنگ انگشت ، آبرنگ ، گل رس و مجموعه های کاردستی خلق کند. کودکان از پیروی از دستورالعمل ها ، دنباله ای از فعالیت ها می آموزند و از انجام یک پروژه رضایت می گیرند. فعالیت هایی مانند ساختن چیز جدید با یک جعبه مقوایی برای تحریک تخیل ، آواز خواندن یا گوش دادن به موسیقی یا ساختن موسیقی یا آزمایش پروژه های خلاق دیگر را فراموش نکنید.

اسباب بازی های یادگیری  به کسب دانش کمک می کنند. این اسباب بازی ها شامل کتاب ، نوار ، فیلم ، نرم افزار ، سی دی ، پازل و بازی های رومیزی است. کودک باید کتاب بخواند ، موسیقی گوش دهد ، معما حل کند و بازی کند. برای خواندن یک داستان یا ایجاد یک نمایش عروسکی وقت بگذارید. درباره برنامه های تماشا شده در تلویزیون یا فیلم اخیر حضور یافته بحث کنید. شما همچنین می توانید همراه با بلوک ها و اسباب بازی های مختلف ساخت و ساز ، بازی های رومیزی بازی کنید و معماها را حل کنید.

آیا وقتی کودک ترجیح می دهد انواع خاصی از اسباب بازی ها را ترجیح دهد ، آیا این مورد تشویق است یا والدین باید سعی کنند کودک خود را گسترش دهند؟

بهتر است کودکان را در معرض گزینه های زیادی قرار دهید تا آنها بتوانند از سبک های مختلف استقبال کنند در حالی که تنظیمات خود را تشکیل می دهند. کودکان بزرگتر طیف وسیعی از علایق را دارند. آنها همچنان از بازی لذت می برند ، اما می توانند از عهده پیچیدگی های بیشتری برآیند – در بازی ها ، پروژه ها ، محصولات و فعالیت ها. اگر به آنچه بچه ها دوست دارند و چرا گوش دهید ، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. ممکن است موافق نباشید ، اما ترجیحات را به عنوان نشانه ای از رشد شخصیت خود و روابط در حال ظهور همسالان درک کنید که با بلوغ بسیار مهم هستند.

اسباب بازی های “باز” ​​چیست و چرا مهم هستند؟

اسباب بازی ها و فعالیت های پایان باز ، مانند عروسک ها ، عروسک ها ، عروسک ها و وسایل هنری باعث تحریک خلاقیت ، شوخ طبعی ، حس کشف ، شگفتی ، استدلال ، رشد اجتماعی و موارد دیگر می شود.

نقش سرگرمی یا لذت در انتخاب اسباب بازی چیست ، یا والدین باید همیشه به فکر “آموزش” باشند؟

یک فرد کاملاً رشد یافته نیاز به ترکیبی خوب از تفکر ، عقل سلیم و تجربیات دارد. ما همچنین باید طیف کاملی از احساسات را تجربه کنیم تا کاملاً انسانی باشیم. خوب نیست که یک درجه یا درجه دیگری بی طرف شوید. بهتر است اگر بتوانیم مشکلات را حل کنیم ، بر اساس شخصیت و ارزش ها انتخاب های خوبی انجام دهیم و از یافتن راه حل ها احساس خوشبختی و افتخار کنیم. مطمئناً کودکان باید مشکلات را حل کنند ، احساسات خود را ابراز کنند و هر روز وقت خود را صرف فعالیتهای بازی کنند. اگر فقط منطقی باشیم و به خود اجازه بیان احساسات را ندهیم ، تجربه کامل انسان از لذت و کشف را به شدت کاهش داده و کاهش می دهیم. دنیای اسباب بازی ها یادگیری و سرگرمی ، شگفتی ها و مهارت ها ، رشد عاطفی ، انواع تجربیات و موارد دیگر را فراهم می کند. برای یک عمر از بازی های هوشمند و اسباب بازی های هوشمند لذت ببرید. اسباب بازی ها ، پازل ها ، و بازی ها برای کودکان و بزرگترها خوب است. به هر حال ، زمان بازی برای یک عمر خوب است. برای گذراندن اوقات فراغت ، به یاد ماندنی و معنادار خانواده ، تلویزیون را خاموش و زمان بازی را روشن کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.